KONUT KREDİSİ

Konut Kredisi ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

Konut Kredim için en uzun vade nedir?

Garanti Bankası olarak sunduğumuz konut kredisi ürünlerinin maksimum vadesi KOBİ müşteriler için 120 ay (10 yıl), bireysel müşteriler için 240 aydır. (20 yıl) Size en uygun vadeyi, kullanacağınız kredi miktarına ve ödeme gücünüze göre belirlemeniz uygun olacaktır.

Konut Kredisine nasıl başvurabilirim?

İnternet sitemizde yer alan linkteki başvuru formunu doldurarak, 444 EVİM (444 3846) hattını arayarak veya size en yakın Garanti Bankası şubesine giderek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Alacağım konutun ekspertizini nasıl yaptıracağım?

Kredi başvurunuzun ardından evraklarınız değerlendirilip kredilendirmeye uygun bulunması halinde, bankamızın görevlendireceği SPK-BDDK lisanlı gayrimenkul değerleme uzmanı satın alacağınız konutu ziyaret ederek, “ekspertiz raporu” hazırlar. Krediyi kullanacak olan müşterimizin bu aşamada herhangi bir başvuruda bulunmasına gerek yoktur. Ekspertiz sürecinin ardından, konutun kredilendirme için uygun bulunması halinde süreç devam eder.

Satın aldığım konutun üzerindeki ipotek ne zaman kaldırılır?

Konutunuzun üzerindeki ipoteğin kaldırılması için kredinizin anaparasının yanı sıra faiz ve komisyon gibi tüm ödemeleri tamamlamış olmanız gerekmektedir. Krediye ait tüm ödemelerinizin tamamlanmasının ardından kredinizi kullandığınız Garanti Bankası şubesine başvurmanız, ipotek fek sürecinin başlatılması için yeterli olacaktır.

BaşvurHızlı Erişim

Biz Sizi Arayalım

SSS
KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) uyarınca, T. Garanti Bankası A.Ş. olarak, Veri Sorumlusu sıfatıyla, kişisel bilgilerinizin aşağıda açıklandığı çerçevede; kaydedilecek, saklanacak, güncellenecek, mevzuatın izin verdiği durumlarda 3. kişilere açıklanabilecek / devredilebilecek, sınıflandırılabilecek ve KVKK’da sayılan şekillerde işlenebilecektir.

Kişisel verilerin işlenme amaçları ve hukuki sebepleri; Bankacılık Kanunu ve diğer mevzuat kapsamında acente sıfatıyla sunabileceklerimiz de dahil olmak üzere her türlü ürün ve hizmetlerde kullanılmak; işlem sahibinin bilgilerini tespit için kimlik, adres ve diğer gerekli bilgileri kaydetmek; elektronik (SWIFT, internet / mobil bankacılık vs.) veya kağıt ortamında işleme dayanak olacak tüm kayıt ve belgeleri düzenlemek; mevzuat, BDDK, TCMB ve diğer otoritelerce öngörülen bilgi saklama, raporlama, bilgilendirme yükümlülüklerine uymak; talep edilen / diğer bankamız ürün / hizmetlerini sunabilmek ve akdettiğiniz sözleşmenin gereğini yerine getirmektir.

Yukarıda belirtilen amaçlarla, kişisel verilerin aktarılabileceği kişi / kuruluşlar; Bankacılık Kanunu ve diğer mevzuat hükümlerinin izin verdiği kişi veya kuruluşlar; bunlarla sınırlı olmamak üzere 5411 sayılı Bankacılık Kanunu madde 73 / 4’te sayılan finansal kuruluşlar ile diğer 3. kişiler; BDDK, SPK, TCMB gibi kamu tüzel kişileri; ana hissedarımız, doğrudan / dolaylı yurtiçi / yurtdışı iştiraklerimiz; bankacılık faaliyetlerimizi yürütmek üzere hizmet aldığımız, işbirliği yaptığımız, program ortağı kuruluşları, yurtiçi / yurtdışı bankalar ve diğer 3. kişilerdir.

Kişisel verilerin toplanma yöntemi; Genel Müdürlük, Şubeler, kiosklar, ATM’ler, internet şubesi ve çağrı merkezi gibi kanallar aracılığıyla kişisel verileriniz sözlü, yazılı veya elektronik ortamda toplanabilir.

KVKK’nın 11. maddesi gereği haklarınız; Bankamıza başvurarak, kişisel verilerinizin; a) işlenip işlenmediğini öğrenme, b) işlenmişse bilgi talep etme, c) işlenme amacını ve amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme, ç) yurt içinde / yurt dışında aktarıldığı 3. kişileri bilme, d) eksik / yanlış işlenmişse düzeltilmesini isteme, e) KVKK’nın 7. maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde silinmesini / yok edilmesini isteme, f) aktarıldığı 3. kişilere yukarıda sayılan (d) ve (e) bentleri uyarınca yapılan işlemlerin bildirilmesini isteme, g) münhasıran otomatik sistemler ile analiz edilmesi nedeniyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme, ğ) kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız hâlinde zararın giderilmesini talep etme hakkına sahipsiniz. Bu kapsamdaki haklarınız 07.10.2016 tarihi itibarıyla yürürlüğe girecektir.

Kapat